Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Aranżacja łazienki, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa, wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Pod uwagę należy wziąć potrzeby wszystkich domowników, co pozwoli stworzyć komfortową przestrzeń dla każdego z nich. Najwięcej problemów sprawia wybór pomiędzy wanną, a prysznicem oraz podjęcie decyzji dotyczących płytek czy urządzeń sanitarnych.

Nowoczesna łazienka powinna charakteryzować się prostotą, a ponadto stawia na jasne lub wyraziste kolory oraz meble z ostro zarysowanymi krawędziami.

Jak wybrać płytki do łazienki w stylu nowoczesnym? Wiele zależy od naszego gustu. Jedni wolą wyraziste kolory, inni zaś chętniej zdecydują się na bardziej neutralne odcienie stanowiące tło dla dodatków. Pamiętajmy jednak, że biel powiększa małe łazienki, a ciemne kolory mogą przytłoczyć pomieszczenie.

Dobrym wyborem często okazuje się połączenie jasnych odcieni z tymi bardziej zdecydowanymi. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie dekoracyjnych płytek o wyrazistej fakturze.

Projekty łazienek (http://mo.design/category/lazienka/) nowoczesnych bazują na armaturze charakteryzującej się prostotą. Zazwyczaj są to bryły o prostokątnych lub kwadratowych kształtach doskonale wpisujące się w styl minimalistyczny. Również meble powinny być utrzymane w podobnej estetyce.

Niezależnie jednak od tego, czy kupujemy gotowe produkty, czy też decydujemy się wykonać je na zamówienie, zwróćmy uwagę czy są one zrobione z materiałów odpornych na wilgoć – w przeciwnym razie bardzo szybo stracą swój atrakcyjny wygląd.