Płytki ceramiczne

Płytki podłogowe są świetną alternatywą dla paneli podłogowych i tradycyjnych drewnianych desek. Swoje zastosowanie znajdują między innymi w kuchniach, łazienkach, przedpokojach, na klatkach schodowych a także w pokojach dziennych.


Decydując się na płytki na tarasie bądź schodach na zewnątrz budynku warto wybierać modele o specjalnej strukturze, która zapobiegnie poślizgnięciu się.


Płytki doskonale nadają się również do pomieszczeń w których zostało zastosowane ogrzewanie podłogowe, gdyż są bardzo odporne na działanie wysokiej temperatury. W przeciwieństwie do paneli podłogowych płytki nie odkształcają się i nie puchną pod wpływem wysokiej temperatury czy wilgoci.


Płytki podłogowe są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Wystarczy myć je przy użyciu mopa bądź wilgotnej szmatki z dodatkiem odpowiedniego detergentu.


Wybierając płytki dużą uwagę należy zwrócić również na wybór odpowiedniej fugi. Zazwyczaj ma ona taki sam kolor jak płytki bądź jest kontrastowa. Czyszczenie fugi jest niestety bardziej problematyczne niż mycie samych płytek, dlatego warto zainwestować w odpowiedni środek, który pozwoli szybko i dokładnie je wyczyścić.
Płytki ceramiczne (sprawdź ofertę płytek na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/)w swojej ofercie mają między innymi markety budowlane, sklepy z podłogami oraz wiele sklepów internetowych.
Wybór jest ogromny, a wraz z kolejnym sezonem pojawiają się nowe, modne modele.


W ostatnim czasie hitem są płytki kolorowe w skandynawskich wzorach, płytki jasnoszare i białe a także płytki, które do złudzenia kolorem i strukturą przypominają drewno